Csőgörény

A csőgörény az egyik legnépszerűbb duguláselhárító eszköz, amit hétköznapi használatra fejlesztettek ki, hogy széles tömegek használhassák a lefolyóelzáródási problémák megszüntetésére.
Talán nincs is olyan háztartás, amelyet ne fenyegetne kisebb-nagyobb dugulás, köszönhetően annak, hogy a mindennapok során számtalan szennyeződés kerül a csövekbe akarva-akaratlanul. A konyhában az ételmaradékok vagy a kávézacc, a fürdőben a hajszálak és a szappandarabkák, a vécében pedig a papírdarabkák vagy a kagylóba esett illatosító okozhat zűrt.

Ilyenkor hívhatunk szakembert vagy megpróbálkozhatunk a dugulás elhárításával mi magunk is. A népszerű praktikák (szódabikarbóna, trisó, bórax) mellett a duguláselhárító spirált is széles körben alkalmazzák. Bár megoszlanak a vélemények a hatékonyságáról, azzal nehéz vitatkozni, hogy nemcsak létrejötte, de az iránta azóta is töretlen kereslet semmiképp sem lehet a véletlen szüleménye.

A duguláselhárító spirált a köznyelvben többféleképp is hívják, a leghíresebb csőgörény mellett még használatos a csőkígyó, a csőpatkány, a csőtisztító spirál, a csatornaspirál és a lefolyótisztító-spirál elnevezés is.

Csőgörény használata

Maga az eszköz egy csövek tisztítására kialakított, egy vagy több darabból álló, tetszőleges hosszúságúra tolható spirál; egyik oldalán irányítjuk az eszközt és alakítjuk hosszát, a másik oldal pedig a csövekbe kerülve igyekszik megszüntetni a dugulást a forgómozgás segítségével.

A csőgörények általában két típusra oszthatóak, léteznek ugyanis kézi és gépi spirálok. A kézi spirál a könnyebben beszerezhető változat, ezt bármelyik barkácsáruházban megtalálhatjuk. A 2–10 méteres kézi spirálokat kisebb átmérőjű csövekhez és lefolyókhoz használhatjuk, és folyamatos, manuális erőkifejtés segítségével tudjuk mozgatni.

Mikor használjuk a csőgörényeket?

A gépi spirálokat ezzel szemben nagyobb átmérőjű csövekhez alkalmazzák a szakemberek: vécévezeték, padlóösszefolyó, mosogató, csapadékvíz-elvezető vagy fővezeték esetében biztosít kiváló megoldást a dugulás ellen. Ahogy neve is mutatja, gép üzemelteti.
Mindkét típusra jellemző azonban, hogy anyagukat tekintve jó minőségűek, javarészt rozsdatűrőek és hőkezelt rugóacélból készülnek.

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

Email cím (nem tesszük közzé) A kötelezően kitöltendő mezőket * karakterrel jelöljük

*

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>